CSRN2512FKR200
Mfr.Part #
CSRN2512FKR200
Description
RES 0.2 OHM 1% 2W 2512
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
2W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
200 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%